API GROUP’un Türkiye gayrimenkul, tarım ve turizm pazarındaki yolculuğu uzun ve heyecan verici olmuştur. Özellikle yoğun bir şekilde yatırım yaptığımız tarım sektöründe 2018 yılı bizim için çok heyecan verici bir yıl olacak. Konsept Tarım, Türkiye’nin ve bölgemizin en büyük ceviz üreticilerinden biri haline gelmiş durumda olup, başarılı pazarlama ve yönetim markamız Invest4land ile birçok yatırımcıyı kendine çekmektedir. Öte yandan 2018 yılında Manisa bölgesinde entegre kuruyemiş fabrika tesisinin inşasına başlamayı planlamaktayız.

Türk gayrimenkul sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz boyunca, pazarda kendimize önde gelen ve saygın bir yer edinmeyi başardık. Yatırımcılarımız için benzersiz pazar fırsatları yaratarak kendimizi farklılaştırdık ve bunu da başarıya dönüştürdük.

Saygın geliştiriciler, arazi sahipleri ve yerel yetkililerle olan güçlü ilişkilerimiz ve deneyimlerimiz, organizasyonumuzu küresel, bireysel ve kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırmamızı sağladı.

Bugün Türkiye’nin ekonomik görünümü, ülkenin yüksek vasıflı işgücü, genç nüfusu ve istikrarlı büyümesi nedeniyle her zamankinden daha parlak görünmektedir. Türkiye, şu anda önemli bir tüketici tabanı da dahil olmak üzere, ortalaması 30 yaş olan 80 milyondan fazla nüfusa sahip bir ülke olduğundan yatırımcılar için en yeni pazarlardan biri durumundadır. Türkiye ekonomisi istikrarlı bir büyümeye sahiptir ve dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olarak kendini konumlandırmıştır. Ekonomiye ait bu veriler, Türkiye’ye birçok yabancı yatırımcıyı çekmiştir.

Büyümenin ve istikrarın devam ettiği on yıldan sonra, 1994’te bu yana ilk bağımsız yatırım puanlamasına sahip olan Türkiye, şu anda yatırım ve büyüme için en cazip pazarlardan biri olarak kabul edilmektedir. Türkiye, yılda 30 milyonu aşkın ziyaretçiye sahip, dünyanın 6., Avrupa’nın 4. büyük turizm destinasyonudur. Sağlık turizmi sektörümüz her geçen yıl büyümektedir ve şu anda bu pazarda lider ülkelerden biri durumundayız. Ayrıca, İstanbul 8 milyondan fazla uluslararası ziyaretçiye sahip dünyanın en çok ziyaret edilen 8. şehridir ve bu sayı her yıl artmaktadır. Türk tarım, emlak ve turizm sektörlerinde lider oyunculardan biri olarak, bu trendin orta vadede artacağına ve daha cazip yatırım fırsatları görmeye devam edeceğimize inanıyoruz.

Türk gayrimenkul ve alternatif yatırım pazarında, Ortadoğu ve dünyadaki alıcılardan gelen bireysel ve kurumsal yatırımcı talebinin hızlı artışını göz önünde bulundurarak, yatırımcılarımızın özel ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılamak amacıyla pazar tecrübemizi ve teknik bilgimizi kullanmak üzere son derece profesyonel bir gayrimenkul danışmanlığı firması kurmaya karar verdik. Ekibimizi güçlendirmek amacıyla Orta Doğu’nun tanınmış mimarlık ofislerinden biriyle ortaklık kurduk. Gayrimenkul sektöründe, çok başarılı konsept projelerinin ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.

İSTANBUL’un aynı şekilde Türk sahil şeridinin dünyanın en güzeller yerlerinden olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin sunabileceği çok şey olduğu için şu an Türkiye’ye yatırım yapmanın tam zamanı.

Gurur duyduğumuz bir başka şey de API GROUP’un şimdiye kadar binlerce yabancı yatırımcıya yardım etmesidir. Yatırımlarımız sırasında ve sonrasında yatırımcılarımıza daima mümkün olan en iyi hizmeti sunmaya çalışırız. Güçlü markalarımız Invest4land ve API Investment ile bireysel ve kurumsal yatırımcılarımıza hizmet vermeyi dört gözle bekliyoruz.

This post is also available in: İngilizce